Novoizabrani predsjednik SAD, Donald Tramp, već polako popunjava pozicije u svojoj administraciji. Za portparolku Bijele kuće izabrao je (arhivirano: ovdje) 27-godišnju Karolin Livit, koja će ujedno postati najmlađa osoba na toj poziciji ikada. Ona je prethodno isti posao radila u Trampovoj kampanji.
Na društvenim mrežama je počeo da kruži snimak supermodela na pisti, za koju se kaže: (arhivirano: ovdje)
Karoline Leavitt, Trampov Sekretar za štampu
Pretragom života i karijere Livit dolazi se do podataka (arhivirano: ovdje) da dolazi iz Nju Hempšira i porodice iz biznisa, za koji je radila kao mlada. Zatim je završila politiku i komunikacije na Saint Anselm koledžu, a 2016. je počela da radi za Fox. Nakon Fox-a se prebacila da radi u Trampovoj administraciji. Takođe, od starta je žestoka Trampova pristalica. Međutim, pretragom nije moguće doći do bilo kakvog podatka da se bavila modelingom. S obzirom na jako važnu funkciju na koju je imenovana, neki od relevantnih medija bi se sigurno pozabavio i tim dijelom njene karijere.
Djevojka sa snimka ne liči puno na Livit, ali svakako smo odgovore potražili diljem interneta. Nije bilo potrebno puno vremena da se ustanovi ko je zapravo djevojka na pisti. Ona definitivno nije Livit, već Sidni Tomas.
Ona je postala poznata preko noći jer je bila ring-djevojka tokom bokserskog meča između Džejka Pola i Majka Tajsona, pa joj je pažnju posvetio i Sports Illustrated. (arhivirano: ovdje) O njoj se na internetu može pročitati: (arhivirano: ovdje)
“TikTok zvijezda, ličnost na društvenim mrežama i kreator onlajn sadržaja poznata po objavljivanju sadržaja na teme života i koledža kroz lip-sync i plesne performanse, kao i ažuriranja na fakultetu i mini vlogove sa svojim prijateljima i cimerima. Postala je viralna u novembru 2024. nakon što je bila ring-djevojka tokom boks meča Majk Tajson protiv Džejka Pola.”
Iz svega je jasno da je neko namjerno ili nenamjerno pobrkao dvije djevojke. Ali, jedno je sigurno: nova portparolka Bijele kuće nije osoba sa snimka. Zbog toga ova objava dobija ocjenu – lažna vijest.
Ocjenu “Lažna vijest” dobija originalni medijski izvještaj (u potpunosti proizveden od strane medija koji ga je objavio) koji u sebi sadrži činjenično pogrešne tvrdnje ili informacije. Za sadržaje koji se ocjenjuju kao lažne vijesti može se pouzdano utvrditi da su kreirani i diseminirani sa namjerom da dezinformišu javnost, to jest da tvrdnju koja je u potpunosti lažna predstave kao činjenicu.